Przenośniki taśmowe

Firma Automatech Piotr Królikowski jest producentem przenośników ze stali nierdzewnej dla przemysłu. Oferujemy również serwis i modernizację przenośników.

Wykonywane przez nas przenośniki taśmowe występują w wersji z taśmą gładką oraz modularną. Rama przenośnika wykonana jest w całości ze stali kwasoodpornej. Wszelkie podzespoły przenośnika (łożyska, ślizgi, bandy) wykonane są materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością i odpornych na środki czyszczące). Stosowane przez nas taśmy gładkie i modularne posiadają niezbędne atesty.

Nasze urządzenia projektujemy wedle życzeń klientów i dostosowujemy do istniejących maszyn i linii przemysłowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu przenośników do transportu produktów  o przeróżnej strukturze i wielkości - od drobnych warzyw strączkowych i korzeniowych, przez produkty mięsne, aż po transport tac i paleto-pojemników.

Przenośniki wyposażamy we wszelkie wymagane pod względem BHP podzespoły - obwody bezpiecznego zatrzymania, osłony elementów ruchomych, bariery bezpieczeństwa, koła z hamulcem

Urządzenia przeznaczone dla przemysłu spożywczego projektujemy w ten sposób, by możliwe było ich całkowite i dokładne umycie po zakończeniu pracy. Ponadto wszelkie elementy znajdujące się pod napięciem są odpowiednio osłonięte, dzięki czemu nie ma ryzyka ich zalania.

Naszym klientom oferujemy kompleksową pomoc w kwestii doboru przenośników. Dzięki możliwości projektowania trójwymiarowego jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować rozmieszczenie urządzeń na obiekcie i przedstawić klientowi stosowną wizualizacje. Zapraszamy do współpracy!

 

Specyfikacja

 Zastosowanie:   transport surowców o różnej ziarnistości i lepkości
 Napięcie zasilania:   230 V lub 400 V
 Moc zainstalowana:  w zależności od wymagań
 Rodzaj sterowania:  sterowanie start/stop z opcją płynnej regulacji prędkości