Komory wędzarnicze

Producent - Automatech Piotr Królikowski. Jesteśmy dostawcą komór wędzarniczych i parzelniczych. Oferujemy również serwis i modernizację komór wędzarniczych.

Każda wykonana przez nas komora jest wyjątkowa, a jej konstrukcja opiera się na wieloletnim doświadczeniu i sprawdzonych rozwiązaniach. Komory wędzarnicze wyprodukowane przez naszą firmę znaleźć można w wielu zakładach na terenie Unii Europejskiej oraz Ameryki Północnej.

Klienci mają możliwość zamówienia komory parowej, gazowej, olejowej lub w pełni elektrycznej. Różnica polega na sposobie ogrzania wnętrza komory (poprzez palnik, grzałki elektryczne lub wytworzenie pary)

W przypadku gabarytów komory, główną rolę odgrywa liczba wykorzystanych wózków wędzarniczych. Nasza firma wykonuje komory zarówno jednowózkowe jak i wielowózkowe. Dodatkowo komora może być nieprzelotowa (drzwi tylko z przodu) lub przelotowa (drzwi z przodu jak i z tyłu).

W celu zautomatyzowania i uproszczenia procesu wędzenia nasze komory wyposażone są w specjalny sterownik dedykowany (również w wersji z ekranem dotykowym). Temperatura komory oraz wyrobu monitorowana jest na bieżąco, a dym wędzarniczy jest odpowiednio dawkowany. Umożliwia to uzyskanie idealnie powtarzalnego procesu i zapewnienie niezwykłej jakość wyrobu.

SPECYFIKACJA 

 Rodzaj miedum grzewczego:   para, gaz, olej lub energia elektryczna 
 Wymiary gabarytowe:   2100 x 2128 x 2875
 Pojemność robocza:  jeden wózek wędzarniczy
 Wymiary wózka:  1000x1000x2000
 Masa całkowita:   Około 700 kg
 Napięcie zasilania:   400 VAC
 Moc zainstalowana:  35 kW
 Dopuszczalny zakres temperatury otoczenia:  0-40 *C
 Rodzaj sterowania:   Panel dotykowy lub sterownik dedykowany